توصیه هادرمان خانگی

درمان ریزش مو

ریزش مو در اکثر افراد چه به صورت ارثی چه به صورت محیطی ایجاد استرس و دلهره می نماید چون تا حد زیادی زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن توصیه های مجله سلامت نیوشانیک را در این مقاله  همراهی بنمایید.

مو
مو

۱) مقداری زرده ی تخم مرغ را به ریشه ی موها بمالید و ماساژ دهید. زرده ی تخم مرغ پیاز مو را تقویت کرده، در رویائیدن آن بسیار مؤثر است.

۲) برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن، مقداری ثعلب را با روغن گل مخلوط کرده و برای سر بمالید و ماساژ دهید.

۳) مقداری روغن زیتون را با روغن اوکالیپتوس به مقدار مساوی مخلوط کرده، با این روغن صبح و شب سر را ماساژ دهید تا از ریزش و طاسی جلوگیری شود.

۴) به هنگام استحمام از صابون و شامپو استفاده نکنید و سر خود را با مخلوط زرده ی تخم مرغ و روغن زیتون بشویید و یا یک زرده ی تخم مرغ را با مقداری شامپو مخلوط کرده، سر را با آن بشویید تا بوی زرده ی تخم مرغ نماند.

۵) یک عدد خیار بزرگ (که کاملا رسیده و زرد شده است) را از وسط به دو نیم کرده و در لابلای گوشت و تخم خیار مقداری جو فرو کنید. در واقع جو را در آن بکارید. بعد از مدتی جو از آب خیار استفاده کرده، جوانه زده و سبز می شود و پس از مدتی خشک می گردد. سپس آن را بکوبید و با خیاریا ماست مخلوط کرده و به سر بمالید. به این ترتیب، ویتامین زیادی جذب موی سر شده، مو را تقویت و از ریزش آن جلوگیری می کند.

۶) شبها روغن مورد بر سر مالیده و صبح بشویید.

۷) هر روز موها را با ماست یا آب ماست شستشو دهید.

۸) موها را با روغن گل یا روغن نسترن چرب کنید.

۹) مقداری روغن بادام به پوست سر مالیده، ماساژ دهید.

۱۰) سیاهدانه را بکوبید تا نرم شود، سپس با آب خمیر کرده، به سر بمالید.

۱۱) در حمام سر را با سدر بشویید.

۱۲) پوست سر را با آب شاهی تازه ماساژ دهید.

۱۳) داروهای طبیعی زیر را به مقدار تعیین شده تهیه کرده و پودر کنید، سپس با هم مخلوط کرده و یک استکان از داروها را با یک لیوان آب جوش و یک عدد تخم مرغ مخلوط نمایید و در هفته دو بار بر سر بمالید. آرد نخود، مورد، گردو، بادام، پسته و فندق (از هر کدام ۵۰ گرم) بابونه، شنبلیله، پرسیاوشان، گل ریواس (از هر کدام ۱۰گرم) | حنا، گل ارونه، گل زوفا (از هر کدام ۵ گرم)

۱۴) ده شب پشت سر هم موها را با روغن زیتون تصفیه شده ماساژ دهید وصبح سر را با آب ولرم بشویید.

۱۵) آویشن شیرازی را جوشانده، آب غلیظ آن را بر سر بمالید.

۱۶) گل بابونه را جوشانده، آب غلیظ آن را بر سر بمالید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن